EET odložena a pozastavena

Ačkoliv bylo avizováno, že EET nebude po dobu epidemie koronaviu Covid-19 fakticky odložena, ohlásilo Ministerstvo financí včera večer, že celá evidence bude pozastavena. A to i pro ty, kteří již evidovali.

Jak jsme vás informovali, Ministerstvo financí avizovalo, že nebude odložen start další vlny zavádění EET. Pouze uvedlo, že prohřešky budou po dobu zhruba tří měsíců tolerovány. Nyní Ministerstvo financí přichází s návrhem, že pozastaví nejen start další vlny EET, ale po dobu nouzového stavu a následující tři měsíce pozastaví povinnosti i těm, kteří své tržby již evidovali.

Rozhodnutí Ministerstva financí nezbývá než zatleskat. Rozhodnutí bezpochyby pomůže mnoha podnikatelům, kteří řeší jiné problémy než vystavování účtenek. Ty by ostatně mohly přispět k dalšímu šíření viru.

Co odložení a pozastavení EET znamená v praxi?

  • Ti, kdo měli evidovat od května, mohou koupi zařízení a certifikátů odložit.
  • Ti, kdo již evidují, mohou v evidenci pokračovat dále, ale mohou ji i přerušit.
  • Odkdy povinnost končí, není z informace jasné (bude to řešeno zvláštním zákonem). Věříme, že liberace bude zpětná – povinnost vystavit a předat papírový doklad (zákazník je povinen jej odebrat) jistě není v souladu s opatřeními na minimalizaci kontaktu osob.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY V DISKUZI

Přidat komentář

Pro tuto funkci je nutné být přihlášen/a.

Registrace